Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

 

 

Projekt "W królestwie Simby"


Projekt w Królestwie Simby zakłada zorganizowanie przy współpracy z warszawskim ZOO ciekawej oferty wystawowej, która przybliżyłaby odwiedzającym ZOO gościom Kenię wraz z jej przyrodą, mieszkańcami i obyczajowością.

W ramach projektu na terenie ZOO prezentowane będą powiększone zdjęcia z masajskiej wioski, zdjęcia zwierząt z safari oraz materiały o parkach i kenijskiej przyrodzie przygotowane przez Kenya Wildlife Service a przetłumaczone na język polskie przez Forum Kenijsko-Polskie. Zbudowana zostanie "afrykańska wioska", w której prezentowane będą narzędzia, jakimi na co dzień posługują się autochtoniczni mieszkańcy Kenii, jak również kenijskie rękodzieło. Zainteresowani będą mogli nabyć tematyczne plakaty oraz rękodzieło.

Dla większych grup (klasy, grupy przedszkolne, etc.) zorganizowany zostanie cykl lekcji dydaktycznych, przybliżających Kenię i jej przyrodę. Aby odwiedziny w ZOO i spotkanie z Kenią nie były wydarzeniem jednorazowym zorganizowany zostanie również tematyczny konkurs z nagrodami. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce co miesiąc.

Współorganizatorzy:

  • Forum Kenijsko-Polskie
  • Warszawskie ZOO
  • Kenya Wildlife Service