Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

 

 

Projekt "Tydzień Kenii w Polsce" 4-10 paźdzernika 2004

Kenijski Weekend
Centrum Handlowe Wola Park
9-10.2004

Najbardziej spektakularną częścią Tygodnia Kenii był Weekend Kultury Kenijskiej w Wola Park. Odbył się on pod hasłem "Poznaj Kenię wszystkimi zmysłami". Każdy z odwiedzających Wola Park mógł znaleźć coś dla siebie. Spacerując wzdłuż galerii handlowej można było posłuchać afrykańskiej muzyki granej na żywo, obejrzeć wystawę fotografii, wziąć udział w lekcjach suahili, nauczyć się tańca afro, posłuchać afrykańskich baśni, obejrzeć ciekawe prezentacje (m.in. Kenia kolebką ludzkości - prezentacja wyrobu narzędzi z krzemienia, Pierwsze filmy na safari, Przez Afrykę z napędem na 4 koła), zrobić sobie afrykańską fryzurę, oraz wziąć udział w wielu zabawach i degustacjach.

Dodatkową atrakcją Weekendu Kultury Kenijskiej były liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, takimi jak afrykańska biżuteria, kenijskie szale, rzeźby oraz przewodniki. Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie rysunkowym, starsze dzieci wyruszyły na safari po Wola Park, młodzież zaś mogła wykazać się podczas quizu wiedzy o Kenii. Podczas niedzielnego finału, wylosowana została nagroda główna Tygodnia Kenii - wycieczka do Mombasy dla dwojga.
Uroczyste otwarcie imprezy nastąpiło w sobotę 9.10.2004 o godz.13.00. Honorowymi gośćmi byli Minister Handlu i Przemysłu, Pan Mukhisa Kituyi oraz Ambasador Kenii we Włoszech akredytowany w Polsce, Pan Bruce Madete.

Imprezę poprowadził Brian Scott, dziennikarz radia RMF FM.

« powrót