Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna

Kenijczyk złotym medalistą Półmaratonu Warszawskiego

Zarówno Michael Koronei, jak i jego rodak Richard Rotich, stanęli na podium zwycięzców pierwszego Półmaratonu Warszawskiego (21 km 97 m). 26 marca br. wystartowało w nim blisko 1200 osób z kilkunastu krajów Europy. Jak już poinformowaliśmy Państwa, obok czołowych polskich biegaczy, w biegu uczestniczyli także dwaj zawodnicy przybyli w ubiegłym tygodniu z Kenii.

Dla Michael'a Koronei jest to kolejny złoty medal, jaki zdobył on na zawodach organizowanych w Polsce. Kenijczyk dobiegł do mety z czasem 01:04:12, wygrywając nie tylko w kategorii mężczyzn do lat 25 (kategoria M-18), ale i cały maraton.

Drugie miejsce zajął Ukrainiec Szafar Vitalij (01:04:16), trzecie Rafał Wójcik z KKL Kielce (01:04:20), czwarte Grzegorz Gajdus (01:05:31), zaś piąte Richard Rotich (1:06:25), goszczący w Polsce po raz pierwszy.

W półmaratonie udział wzięło 107 kobiet, pośród których zwyciężczynią została Małgorzata Jamróz (1:14:46). Niespełna minutę po niej do mety dobiegła Rosjanka, Jelena Szubariewa (01:15:43), zaś trzecie miejsce zajęła Ewa Brych-Pająk, z czasem 1:17:29.

Trasa maratonu przebiegała od Placu Zamkowego, poprzez Trakt Królewski do Wilanowa, a następnie Wisłostradą do mety, usytuowanej w parku na Podzamczu. Wydawać się mogło, iż warunki pogodowe (niska temperatura i obłocona trasa) utrudnią bieg zawodnikom z Afryki, jednak wykazali się oni doskonałą kondycją. W kwietniu wystartują oni także na zawodach w Republice Czeskiej, gdzie życzymy im podobnych sukcesów.

Organizatorem Półmaratonu była Fundacja "Maraton Warszawski", zaś jego dyrektorem Marek Tronina, znany doskonale wszystkim sympatykom sportu.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia zdjęć z zawodów.