Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

 

54 MIĘDZYNARODOWY KONGRES INTERNATIONAL PRESS INSTITUTE

W dniach 21-24 maja 2005 odbędzie się w Nairobi 54 Międzynarodowy Kongres International Press Institute. IPI jest światową organizacją zrzeszającą wydawców, dyrektorów instytucji medialnych oraz wybitnych dziennikarzy oddanych walce o wolność mediów i podnoszenie standardów pracy dziennikarskiej. IPI może poszczycić się licznym członkostwem, utworzonym z przedstawicieli z ponad 115 krajów świata.

Tradycja organizowania zjazdów IPI rozpoczęła się w 1950 roku, gdy 34 redaktorów z 15 krajów założyło organizację, której nadrzędnym celem była walka o wolność prasy oraz promocja wysokich standardów praktyki dziennikarskiej. International Press Institute został powołany do życia w przekonaniu, że wolna prasa w istotny sposób może przyczynić się do tworzenia lepszego świata.

Każdego roku Międzynarodowemu Kongresowi IPI towarzyszą liczne konferencje, które podczas tegorocznego zjazdu skupiać się będą wokół problematyki związanej z funkcjonowaniem rządów oraz polityki społecznej w krajach afrykańskich oraz misji, jaka stoi przed przedstawicielami prasy, w szczególności w krajach afrykańskich.

Więcej informacji o IPI znajdziecie TUTAJ

« powrót