Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

 

HARCERSKA WYPRAWA NA KILIMANJARO

W dniach od 12 do 22 lutego na specjalne zaproszenie harcerzy z 40 Warszawskiej Drużyny Wędrowników zawitał do Polski Michael Tambo - przedstawiciel skautingu Kenijskiego. Jego wizyta była jednym z etapów realizowanego przez drużynę wędrowników projektu wyprawy na Kilimanjaro

21 lutego 2005 roku w warszawskim klubie Trans odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez 40 Warszawską Drużynę Wędrowników. Celem konferencji było nagłośnienie planowanej na sierpień 2005 roku wyprawy na Kilimanjaro. Harcerze, realizując swój projekt, nawiązali współpracę z kenijską drużyną skautów i zaprosili jej przedstawicieli do Polski. Specjalnym gościem konferencji był Michael Tambo - reprezentujący partnerską drużynę skautów wędrowników. Przez tydzień spędzony w Polsce, Michael dzielił się z harcerzami doświadczeniem w prowadzeniu drużyny w Kenii, opowiadał jak działa kenijski skauting oraz przybliżał im ten egzotyczny dla polskich harcerzy kraj.

Na specjalne zaproszenie harcerzy na konferencji pojawili się przedstawiciele Forum Kenijsko-Polskiego: Thomas Omedi i Ewa Bartoszewska. Jednym z honorowych gości był I Wicewojewoda Mazowiecki, pan Maciej Sieczkowski, który objął wyprawę harcerzy honorowym patronatem.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ

« powrót