Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna

SIEDEM MEDALI DLA KENII NA X MISTRZOSTWACH ŚWIATA W LEKKOATLETYCE

Tegoroczne mistrzostwa świata w lekkoatletyce odbywały się w dniach 6-14 sierpnia na Stadionie Olimpijskim w Helsinkach. W zawodach lekkoatletycznych startowało ogółem 1891 zawodników (840 kobiet i 1051 zawodniczek) ze 196 krajów. Walczyli oni o medale w 47 konkurencjach, w tym po raz pierwszy w historii w biegu na 3000 m z przeszkodami kobiet.

Kenijczycy zdobyli łącznie 7 medali: złoto w biegu na 5000m wywalczył Benjamin Limo, srebrne medale przypadły Ezekielowi Kemboi (bieg na 3000m z przeszkodami) oraz Catherine Ndereba (maraton), zaś brąz otrzymali: Moses Mosop za bieg na 10000m, Bramin Kipruto za bieg z przeszkodami na 3000m, Jeruto Kiptom (również bieg z przeszkodami na 3000m) oraz Willim Yampoy za bieg na 800m.

Zawody w Helsinkach rozgrywane były w dość trudnych warunkach: było dość chłodno (temperatura spadała nawet poniżej 15°C), często padał deszcz i wiał dość silny, zmienny wiatr. Czwartego dnia organizatorzy zmuszeni byli przerwać zawody z powodu ulewnego deszczu, a część konkurencji przeniesionych zostało na kolejne dni.