Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

ZAKOŃCZENIE NEGOCJACJI DOTYCZĄCYCH URUCHOMIENIA BEZPOŚREDNICH LOTÓW CZARTEROWYCH DO KENII

W sierpniu podczas kolejnego spotkania przedstawicieli 5 biur podróży uczestniczących w negocjacjach z linią lotniczą Fischer Air osiągnięto ostateczne porozumienie. W skład grupy firm turystycznych, jakie podpiszą umowę dotyczącą czarteru wchodzą: Itaka, Rainbow Tours, TUI, Neckermann, , oraz Fischer Polska.
Uruchomienie czarteru będzie miało miejsce już 1 listopada 2005r. Planowane loty będą się odbywały co 2 tygodnie.

Podpisanie umowy jest dużym sukcesem dla Forum Kenijsko-Polskiego, którego przedstawiciele od dłuższego czasu zabiegali o uruchomienie bezpośredniego połączenia lotniczego miedzy Polską a Kenią: W styczniu 2005 roku Forum Kenijsko-Polskie zainicjowało rozmowy dotyczące organizacji bezpośredniego czarteru do Kenii. Do wstępnych negocjacji zaproszonych zostało ponad 10 biur podróży. W wyniku serii spotkań wyłonięta została grupa pięciu firm, które zadeklarowały chęć uczestniczenia w tym projekcie. W trakcie rozmów pojawiały się różne opcje przewoźnika - zainteresowani rozmawiali z kilkoma przewoźnikami. Ostatecznie z najciekawszą propozycja współpracy wyszedł przewoźnik Fischer Air Polska, którą jest polską firmą należącą do czeskiej firmy Fischer Air. Przeloty do Kenii obsługiwane będą dwoma należącymi do Fischer Air Polska samolotami Boeing 757.

Działająca na rynku od 1996 roku linia Fischer Air założona została przez Václava Fischera. Głównym zadaniem zarejestrowanego w Pradze przewoźnika było zapewnienie przelotów dla klientów biura turystycznego Fischer. Z czasem linia rozwinęła swoją ofertę - obecnie obsługuje ponad 30 destynacji w ponad 10 krajach. Czartery Fischer Air latają do Europy, Azji i Afryki. Wszystkie loty obsługiwane są przez Boeingi 737 i Boeing 757.

Więcej o Fischer Air Polska na www.fischerair.pl

« powrót