News About forum Projects Gallery About Poland Services Contact Polish version Strona g³ówna
 

 

 

1% PODATKU DLA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO- ZMIANA ZASAD

Trwa właśnie czas rozliczeń z fiskusem. Przypominamy, że Forum Kenijsko-Polskie jest organizacją pożytku publicznego. Każdy z nas, podatników, ma możliwość przekazania 1% należnego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Podatnik nie jest skazany na oddanie całego swojego podatku fiskusowi, mogąc oddać 1% wybranej organizacji pożytku publicznego. Dokonać tego mogą płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych oraz podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.
W tym roku zachodzi istotna zmiana w wypełnianiu zeznań!
Nie trzeba już osobiście realizować przelewu, a następnie odliczać to od podatku. Fiskus zrobi to za nas! Jedyne, co musimy zrobić, to wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28). Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy nazwę i numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym organizacja, której chce przekazać 1% należnego podatku. Pełne dane publikujemy na dole strony. Wpisujemy kwotę, którą chcemy przekazać- nie może ona jednak przekroczyć 1%.

Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże sam urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy.

Z wyliczonej kwoty potrącone zostaną koszty przelewu. Uwaga! Podatnik nie może podzielić swojego 1% między kilka organizacji. Przekazanie 1% będzie uwzględnione jedynie w zeznaniach podatkowych złożonych w terminie.Oto dane do formularza:

FORUM KENIJSKO-POLSKIE
Ulica Górczewska 124/305, 01-460 Warszawa
Numer KRS: 0000191648
Numer podkonta dla 1%:
Nordea Bank Polska
26 1440 1299 0000 0000 0671 0549

« back